Exposiziun da mansters

L'exposiziun da mansters vain organisada in collavuraziun culla Scoula industriala da Samedan ed ha lö in üna tenda separada.

L’EBexpo 2018 ha illa halla da glatscha Gurlaina ha seguaintas uras d'avertüra:

  • Venderdi, 27 avrigl 2018, 14.00 fin 18.00
  • Sonda, 28 avrigl 2018, 14.00 fin 18.00
  • Dumengia, 29 avrigl 2018, 14.00 fin 16.00 

Las listessas uras d'avertüra vaglian eir per l'exposiziun da mansters.

Las scoulas otras d'Engiadina Bassa ed ils scolars da l'Institut Otalpin Ftan vegnan invidats da visitar l'exposiziun da mansters in venderdi davomezdi, ils 27 avrigl 2018.

Ils stands dals mansters pon gnir preparats a partir da la gövgia, ils 26 avrigl. Las lavuors da preparaziun ston esser a fin fin il venderdi a mezdi.

A partir da gövgia e dürant tuot l'exposiziun vain la halla da glatsch e la tenda da l'exposiziun da mansters survagliada.

Uniun da mansterans ed affars chi spordschan giarsunadis chi han interess da preschantar lur mansters, dessan tour sü contact cul president dal comitè d'organisaziun.

Partecipants exposiziun da mansters

Stand-No.   Organisaziun Persuna da contact
1 Berufs-, Studien und Laufbahnberatung Amt für Berufsbildung GR Beriger Jacqueline
  Gewerbeschule Gewerbeschule Samedan Voneschen Georg
  Handels- und Gewerbeverein Handels- und Gewerbeverein UE Andry Claudio
       
Stand-No. Mansters Affars Persuna da contact
2 Elektroinstallateur EFZ Electra Buin SA Fliri Sandro
3 Seilbahn Mechatroniker EFZ / Seilbahnfachmann Bergbahnen Scuol AG Paganini Bruno
4 Zeichner EFZ Strimer architects SA / Architectura Castellani ScrL Strimer Fadrina / Castellani Romedi
5 Schreiner EFZ / Zimmermann EFZ Falegnamaria Curdin Müller / Falegnamaria Dumeng Spiller / Foffa Conrad Holzbau AG Müller Curdin / Spiller Dumeng / Spiess Fabian
6 Forstwart EFZ Uffizis forestals Engiadina Bassa Rainolter Gisep
7 Drogist EFZ Drogaria Mosca Mosca Isabella
8 Metallbauer EFZ Rauch Metallbau AG Rauch Corsin
9 Netzelektriker EFZ EE-Energia Engiadina Sem Peder
10 Maurer EFZ / Strassenbauer EFZ / Fachmann Betriebsunterhalt EFZ Baumeisterverband Graubünden / Tiefbauamt Graubünden Lo Tufo Fabio / Caviezel Peder
11 Fachmann Gesundheit EFZ / Kaufmann EFZ / Fachmann Hauswirtschaft EFZ / Koch EFZ / Fachmann Betreuung EFZ Center da sandà EB / Chasa Puntota / Verein Chüra d'uffants Hauser Gerhard / Parth Elmar / Greiser Gabriela
12 Detailhandelsfachmann EFZ / Detailhandelsassistent EBA Volg Detailhandels AG Buschauer Susanne
13 Hotel-Kommunikationsfachmann EFZ SSTH - Swiss School of Tourism and Hospitality AG Haselbach Christopher
14 Koch EFZ / Küchenangestellter EBA / Restaurationsfachmann EFZ / Restaurationsangestellter EBA / Hotelfachmann EFZ / Hotellerieangestellter EBA / Kaufmann HGT EFZ / Hotel-Kommunikationsfachmann EFZ / Systemgastronomiefachmann EFZ Gastrosuisse - Gastro GR Fassino Nora
15 Automobil-Fachmann EFZ / Automobil-Mechatroniker EFZ Central Garage Denoth AG Lorenzetti Andrea
16 Grenzwächter Grenzwachtkorps Region III Tschirren Martin

Spartiziun exposiziun da mansters